GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 11686115
*
nr 1168 6115
Fat
2 st, keramik, diameter: 11 cm
Kondition: sprickor, lagningar
Utrop:
700 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2018
kl 18:31:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 05:38:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17
*
Fat
Kondition: sprickor, lagningar
nr 1168 6115
Fat
2 st, keramik, diameter: 11 cm
Kondition: sprickor, lagningar
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 05:38:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:23 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:17